Ocaklarınıza incir ağacı değil İncirlik dikerler!

22.1.2017


Yeni başkanları görevini devraldı…

ABD seçim kampanyasının en başından itibaren tüm dünyada bir rüzgâr estiriliyor. Bu rüzgârı kendinden menkul sayıp detaylarını önemsemeden geçenler, tıpkı Barack Hussein Obama’da yanıldıkları gibi yanılacaklar.

Özellikle doğu kültürlerinde umut ve hüsnü zan hep ağır basar. Yapılan tahliller ve beklentilerde bunun izleri görülebiliyor.

“ABD başkanlık seçimi, dünyanın en ücra köşesindekini de etkiler!”mantığı üzerine projelendirilen “ABD Seçimleri İletişim Stratejisi”; gümbür gümbür getirilen bir başkanın ayak seslerini kullanarak, dünyaya gözdağı verecek şekilde dizayn edilmiştir.

ABD’nin askeri güç ve yaptırımları konusunda; Ukrayna’da, Ortadoğu’da, Çin’de, BM’de çizilen karizması karşısında bir ayar yapılmıştır. Dünyaya; “Kendinize gelin! Cebinizde Dolar taşıyorsunuz. ABD ile aşık atmaya bile yeltenmeyin!” mesajı verilmiştir.

Para hegamonyası, Trump’ın en iyi bildiği konudur. O yüzden bu açılım tercih edilmiş ve etkili de olmuştur. Böylesi kırılma anlarında bazı taşların yerleri değiştirilir. Bu değişim piramitin en üst basamağında olmaz. Alttaki değişimler ise planlı şekilde, kimi zaman radikal denecek düzeyde asimetrik de olabilir. Gerektiğinde kendi çocuklarını yemekten çekinmeyen para yamyamlarının, olmaz denecek yıkımlara yol vermesine kesinlikle şaşılmamalıdır.

Asıl şaşılacak şey; bu yamyamların elinden, günün sonunda vahiy kaynaklı İslam’a bir faydanın dokundurulmasını ummak veya beklemektir.

Halbuki onlar Allah ve Rasulü (yani Kur’an) ile açık bir savaş halindedirler.

“Eğer vazgeçmezseniz, Allah ve elçisi tarafından açılmış bir savaşın içinde olduğunuzu bilin. Tevbe ederseniz (hatanızdan tam olarak dönerseniz), ana mallarınız sizindir; [*] böylece ne haksızlık edersiniz ne de haksızlığa uğrarsınız.” (Bakara 2/279)

[*] Ana malın yani borç olarak verilen şeyin üstündeki her fazlalık faizdir.

Kur’an’ı elinde tutanlar arasında bu savaşı bilmeyenler ya da ciddiye almayanlar varsa, bu onların sorunudur.

Paranın yamyamları, bu savaşı çok ama çok iyi biliyorlar. Ne var ki ateşin kendilerine birkaç günden fazla değmeyeceğine inandırıldıkları için cesurlar.[1]

Bu, kesinlikle ahirete bırakılmayacak, hesabı ağır bir savaştır.

Eğer manifestonuz yoksa bu savaşın tarafı dahi olamazsınız. Çok paranız varsa bir o kadarda korkularınız olacaktır.

Hangi durum söz konusu olursa olsun, para yamyamlarının karşısındaki tek manifesto Kur’an’dır. Onlar paranın tamamına sahip de olsalar, insanların tamamını köleleştirseler de O ayetler orada durdukça korkuları eksilmeyecektir.  Korkuları eksilmeyenlerin zalimlikleri artar.

Sanki parayla satın aldıkları maşalarının kirli elleri, onların ki değildir!

Manifestosu vahiy olanlar faiz, barut ve kan ile kirlenmiş o elleri asla eldivensiz tutmamalıdır.

Siz hele bir zayıflık göstermeye görün. Hemen akabinde alimallah ocaklarınıza incir ağacı değil, İncirlik dikerler…

Hasan Mustafa Arslan

 

[1]

– “Ateş bize, sayılı birkaç gün dışında dokunmaz!” derler. De ki “Allah katından söz mü aldınız? Eğer öyleyse Allah sözünden dönmez. Yoksa Allah’ın adını kullanarak bilmediğiniz bir şeyi mi söylüyorsunuz?” (Bakara 2/80)

– Bunun sebebi şöyle demeleridir: “O ateş bizi yaksa yaksa birkaç gün yakar!” Dinleri konusunda uydurdukları şeyler, kendilerini yanıltmaktadır.” (Ali İmran 3/24)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir